به روز باشیم |To Be Update
با گلچینی از مطالب دنیای فناوری - خودرو - و . . . درخدمت شما هستیم,, خوش آمدید,, ما را از نظرات ارزشمند خود مطلع کنید
img img img
درباره سایت
مشاهده مطالب سایت

درباره سایت

درباره ما

خـوش آومدیـــن
با ما همراه باشین با برگزیده های دنیای فناوری و خودرو و موبایل و...
با مدیریت : امیررضا پودینه
img img img
سخن روز
بزرگترین عیب برای دنیا همین بس که بی‌وفاست.
‐ حضرت علی علیه‌السلام
خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان.
‐ دکتر علی شریعتی
آدمی ساخته‌ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می‌اندیشیده است.
‐ مترلینگ

امکانات سایت

مطالب سایت

img img img
جمعه 18 مرداد 1398 ساعت 04:18 بعد از ظهر

باور کنید یا نه، در قرون گذشته انسان های دلایل بسیار خوب و منطقی برای جنگیدن با یکدیگر داشته اند. متوقف کردن یا جلوگیری از یک کشتار دسته جمعی، اعلام استقلال برای دادن یک سرزمین به مردم سرکوب شده و ستمدیده والبته دفاع از سرزمین خود در برابر نیروهای مهاجم همه دلایل خوبی برای جمع کردن ارتش و رفتن به جنگ با کشور دیگری بوده اند. اما در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با جنگ هایی آشنا کنیم که نه تنها وقوع آن ها به هیچ یک از دلایل گفته شده نبوده بلکه بسیار احمقانه نیز به نظر می رسند.

نبرد سطل چوب بلوط

3 مورد از احمقانه ترین جنگ های تاریخ؛ از نبرد بر سر سطل آب تا سگ ولگرد

در حالی که جنگ سطل چوب بلوط (Oaken Bucket) بیشتر شبیه یک رقابت بازی وار دانشجویی شبیه است اما یک جنگ واقعی بود که در سال ۱۳۲۵ بین دو استان در ایتالیا، بولونیا و مودنا، درگرفت و ۲٫۰۰۰ کشته نیز داشت. این جنگ در واقع یک جنگ نیابتی بین حامیان امپراطوری روم مقدس و طرفداران پاپ بود و چیزی که باید بدانید این است که این جنگ بدین دلیل آغاز شد که تعدادی از سربازان اهل مودنا، یک سطل آب را از چاهی در شهر بولونیا دزدیده بودند. حتی از این خنده دارتر این که مودنایی ها در دفاع از سطل دزدیده شده تلاش بسیاری کرده و در نهایت با پیروزی، توانستند این سطل را پیش خود نگه دارند. در نبردی که به طور رسمی با نام نبرد «زاپولینو» (Battle of Zappolino) شناخته می شود بیش از ۳۲٫۰۰۰ سرباز بولونیایی به ۷٫۰۰۰ سرباز مودنایی حمله کردند اما در نهایت شکست خورده و میدان را رها کردند.

نبرد گراز

3 مورد از احمقانه ترین جنگ های تاریخ؛ از نبرد بر سر سطل آب تا سگ ولگرد

این یکی جنگی است که می توانست به یک جنگ بسیار بزرگ و تمام عیار تبدیل شود که آن را از چیزی که بود خنده دارتر می سازد. جزیره سن خوآن که بین سرزمین اصلی ایالات متحده و جزیره ونکوور کانادا قرار دارد، محل زندگی مشترک مهاجران آمریکایی و کارمندان بریتانیایی کمپانی هادسون بَی بود. در حالی که این جزیره در عمل یک مکان مشاع و اشتراکی برای زندگی بود اما هر دو کشور بر مالکیت خود بر این جزیره تاکید داشته و این موضوع کشمکش ها و تنش های زیادی را در منطقه ایجاد کرده بود. این تنش ها در ژوئن ۱۸۵۹ و زمانی که یک کشاورز آمریکایی، گراز متعلق به یک مرد بریتانیایی را به خاطر وارد کردن خسارت به سیب زمینی هایش به ضرب گلوله کشت، شدت گرفت.

3 مورد از احمقانه ترین جنگ های تاریخ؛ از نبرد بر سر سطل آب تا سگ ولگرد

بلافاصله درگیری آغاز شده و بریتانیایی ها تلاش کردند کشاورز آمریکایی را دستگیر کنند. ارتش ایالات متحده از ماجرا آگاه شده و سروان جرج پیکت را با تعدادی سرباز به منطقه فرستاد که به محض ورود این جزیره را جزئی از خاک ایالات متحده اعلام کرد. بریتانیایی ها نیز این عمل را با فرستادن برگ برنده خود، نیروی دریایی سلطنتی، به جزیره مذکور پاسخ دادند. برای هفته ها به نظر می رسید که این رویارویی به نبردی تمام عیار و بزرگ بین دو کشور منتهی خواهد شد اما بعد از سرد شدن کله رهبران دو طرف، مقامات هر دو کشور به حاکمیت مشترک بر جزیره رضایت دادند.

نبرد سگ ولگرد

3 مورد از احمقانه ترین جنگ های تاریخ؛ از نبرد بر سر سطل آب تا سگ ولگرد

نبردی دیگر که علیرغم نام خنده داری که دارد با مرگ چندین نفر همراه بود نبرد موسوم به سگ ولگرد است. این نبرد در سال ۱۹۲۵ رخ داده و بین ۲۰٫۰۰۰ یونانی و ۱۰٫۰۰۰ بلغاری درگرفت. عامل این جنگ سگی بود که از دست یک سرباز یونانی فرار کرد. سرباز در تعقیب سگش از مرز بین یونان و بلغارستان عبور می کند. نگهبانان مرزی بلغار نیز که یک سرباز یونانی را در حال عبور از مرز می بینند به او شلیک کرده و او را می کشند. در ادامه یونانی ها به بلغارستان حمله می کنند و شهرهای مرزی این کشور را تصرف و خود را برای بمباران شهر پتریچ آماده می کنند که سازمان ملل دخالت کرده و مذاکرات در مورد آتش بس آغاز می شود.

FUN،
جنگ،
نظرات
ارسال نظر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
img
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات